Mércores, 19 Setembro 2018 11:16

Resultados de clasificación da ARCADE JAM - Cultura urbana Concello de Soutomaior 2018

Resultados de clasificación da ARCADE JAM - Cultura urbana Concello de Soutomaior 2018

 Os resultados e clasificación das persoas que participaron na ARCADE JAM, campionato de BMX e SCOOTER, celebrada o sábado 15 de setembro no Peirao de Arcade,  organizada dentro do programa do festival de cultura urbana organizado polo Concello de Soutomaior foron os seguintes:

Xuíces:

DANIEL FERREIRA ALONSO

DIEGO CAMPO OTERO

 

RESULTADOS MODALIDADE SCCOTER +14

1º        IAGO LORENZO MÍGUEZ

2º        ALEXANDRE FERREIRO

3º        ANXO  LORENZO

4º        ADRIÁN GONZÁLEZ

5º        XAVIER  PÉREZ MARTÍNEZ

RESULTADOS MODALIDADE SCOOTER<13

1º        BRUNO LORENZO SANTOS

2º        ANTÓN LORENZO MIGUEZ

3º        PEDRO ROQUE LORENZO SANTORO

RESULTADOS MODALIDADE BMX + 14

1º        MANUEL FERNANDEZ GONZÁLEZ

2º        ALBERTO CARRO LÓPEZ

3º        EFRAIN PENA BARREIRO

4º        PEDRO FERNÁNDEZ GONZÁLEZ

5º        PABLO SOUSO TORRES

RESULTADOS MODALIDADE BMX<13

1º        SAÚL VILAR MAGDALENO

2º        IAGO FRANCISCO BOUBETA

3º        PAULA OTERO VAZ

RESULTADOS MODALIDADE SCCOTER +14

1º        IAGO LORENZO MÍGUEZ

2º        ALEXANDRE FERREIRO

3º        ANXO  LORENZO

4º        ADRIÁN GONZÁLEZ

5º        XAVIER  PÉREZ MARTÍNEZ

RESULTADOS MODALIDADE SCOOTER<13

1º        BRUNO LORENZO SANTOS

2º        ANTÓN LORENZO MIGUEZ

3º        PEDRO ROQUE LORENZO SANTORO

 

Desde o Concello queremos agradecer a participación de todos os rapaces e rapazas que participaron nas diferentes actividades deste festival e tamén a todas aquelas persoas que contribuiron na organización do festival e que fixeron que un ano máis a mocidade do municipio de Soutomaior e dos Concellos limítrofes puideran disfrutar dunha xornada de deportes de rúa como bmx, sooter, parkour así como tamén do obradoiro de graffiti e do hip hop a cargo de Galirokers. 

 


Publicado en Xuventude
Visto 1028 veces


Concellería de Xuventude
OMIX

Adianto das Escolas Municipais de Xuventude

31-07-2019 / Xuventude

Desde o 2 ao 20 de setembro estará aberto o prazo de inscrición para participar nas Escolas Municipais: ESCOLAS MUNICIPAIS DANZA E MOVEMENTO Actividade 1: DANZA DO VENTRE Destinatarios:a partir de 12 anos Datas e horario: xoves de 21 a 22 h Actividade 2: BAILES LATINOS Destinatarios:a partir de 12 anos Datas e horarios:martes de 21 a 22 h Actividade 3: DANZA URBANA CONTEMPORÁNEA Destinatarios:a partir de 12 anos Datas e...